Ako to vyzerá v tradičnej slovenskej kuchyni


 

Vyprážané rezne s hranolkami, koláče plné maslového krému a bieleho cukru a večer bez chipsov si často nevieme ani predstaviť. Naše telo sa s nami zúfalo rozpráva a dáva nám signály. Bolia nás nohy a kĺby, sme celí vyhádzaní, alergickí sme už pomaly aj na čerstvý vzduch, picháme si denne inzulín, máme štyridsať kilovú nadváhu, sme zo dňa na deň unavenejší a unavenejší, kvasinky si len tak bahnia a my stále nič. Máme predsa doktorov. Tí nech nám pomôžu!

Ja som nie žiadna výnimka, tiež som držala rôzne diéty, týrala som sa a nepočúvala vlastné telo. Jedného dňa som si povedala dosť, tadiaľto cesta nevedie. Kúpila som si niekoľko kuchárskych kníh, navštívila niekoľko kurzov zdravej výživy a zdravého varenia a začala som inak. A áno, tak mi to chutí.

Čo sa stane, keď začnete inak?


 

  • Po jedle sa začnete cítiť dobre a plní energie
  • Môžete sa zbaviť rôznych zdravotných problémov, ktoré vás trápia ako napr. alergie, vysoký cukor, vysoký krvný tlak, ťažkostí s trávením, upravia sa vám menštruačné bolesti, prestanú vás bolieť kĺby a v neposlednom rade – začnete vyzerať lepšie.
  • Môžete jesť do sýtosti a chudnúť. Prečo? Lebo žiadna diéta nevydrží, keď nechutí.