KURZ VARENIA

Varíme  v súlade s prírodou

Voda, drevo, zem, oheň, kov – päť živlov, päť elementov, alebo päť fáz. Je úplne jedno ako si to budeme nazývať. Dôležité je, že sú tu, neustále nás obklopujú a majú na nás obrovský vplyv. Je len na nás, či sa naučíme s nimi žiť v harmónii, či budeme z týchto obrovských živlov čerpať silu a vnútornú rovnováhu. Či už si to uvedomujeme, alebo nie, nájdeme ich všade vôkol nás. Ovplyvňujú nie len to ako vyzeráme, ale aj to ako sa cítime a ako myslíme.

S hrdosťou oznamujem, že naše pozvanie prijala a variť vás bude učiť tentokrát odborníčka medzi odborníčkami Silvia Horecká. Na Slovensku je považovaná nie len za majsterku v kuchyni, ale je výbornou sprievodkyňou vo svete potravín, vedie vlastný blog s množstvom inšpirácie a receptov Terapia jedlom, je spoluautorkou a garantkou knihy o prvých príkrmoch pre deti Mama mňam.

Keďže kurz je naplánovaný v novembri a zima klepe na dvere zamerali sme sa na zahusťovanie. V zime sú zahustené polievky priam žiadúce. Ako to urobiť bez klasickej bielej múky? Zorientujeme sa v potravinách a zelenine vhodnej na konzumáciu v zimnom období a pôjdeme na varenie.

Čo sa na tomto kurze varenia naučíme:

 

  • Najskôr si niečo povieme o potravinách, ktoré budeme používať
  • Naučíme sa pripraviť jedlo teplé s kombináciou zeleninky na zimné obdobie
  • Výbornú hŕstkovú polievku – jeden recept a dva spôsoby zahustenia
  • Budha bowl zelenina + obilniny
  • Tapiokový puding – hrušky a dule alebo brusnice
  • Cícerový šalát s olivami a požlťom farbiarskym

Keď zvládnete tieto jedlá, postupne ľahko zvládnete desať ďalších.

Všetky vychytávky, nákupný zoznam, aj recepty dostanete v písomnej forme.

Ak vás to zaujalo neváhajte a prihláste sa ešte dnes na email info@alanda.sk, alebo u nás v reštaurácii. Počet miest na kurze je obmedzený.

Tešíme sa na vás!

Banská Bystrica 

Dátum a čas: Utorok 20.11.2018 o 17:00hod do 20:30hod.

Cena: 59eur/ osoba.

Pre koho je kurz určený:

  • pre začiatočníkov, ale aj pokročilých gurmánov, ktorí chcú vedieť správne postupy prípravy jedál
  • pre mamičky, babičky, ale aj oteckov
  • pre všetkých, ktorým záleží na svojom zdraví a nie je im jedno, čo majú na tanieri

Upozorňujeme však, že tento kurz môže priniesť do rodiny zmenu stravovacích návykov. Čomu sa budeme samozrejme veľmi tešiť, lebo benefity takejto stravy máme vyskúšané na vlastnej koži.

Ak Vás to zaujalo naváhajte sa prihlásiť ešte dnes. Počet miest na kurze je obmedzený. Píšte na email: info@alanda.sk, alebo telefonicky na čísle 0907 838 345.

Kurzom sprevádzajú:

Alena Dudášová – tentokrát je len organizátorkou kurzu.

Silvia Horecká – odborníčka na výživu a skvelá kuchárka. Jej blog Terapia jedlom sa teší čoraz väčšej obľube. Je spoluautorkou a odbornou garantkou knihy pre stravovanie detí Mama mňam. Pravidelne organizuje kurzy varenia po celom Slovensku. Rada o sebe hovorí, že šíriť povedomie o zdravom stravovaní je jej poslaním.