DETOXIKÁCIA + CHUDNUTIE / naživo aj on line/

Alebo ako byť fit do plaviek.


Múdrosť ľudského tela ma neprestáva fascinovať. Čím viac sa vzdelávam, študujem a sama mám vyskúšané účinky správnej výživy na svojom tele, tým viac ma to baví. Počítanie kalórii a dodržiavanie diétnych programov mi nikdy nešlo. Vždy som sa cítila obmedzená a mala som pocit, že si stále niečo zakazujem. Až keď som pochopila svoje telo najmä na úrovni energo-spirituálnej, pochopila som svoje prežívanie emočného sveta, svoje myšlienkové pochody, obmedzenia. Až vtedy som sa začala cítiť oveľa viac vo svojej koži. Pomohla mi najmä konštitučná mapka.

Z konštitučnej mapky vieme vyčítať niekoľko faktorov:

 • Ktorý element v našom tele máme najsilnejší a naopak, ktorý najslabší. Aby sme telo dostali do rovnováhy potrebujeme pochopiť tieto vlastné konštitučné energie. Od toho sa odvíja naše zdravie, vzťah, ktorý máme sami k sebe, k svojmu telu, k svojej sebahodnote, k svojej rodine. Mapka nám pomáha uvedomiť si svoj spôsob fungovania, priority v živote, prežívanie emócii, pomáha tiež nájsť životné poslanie.

Program Chudnutia  začneme spoločným detoxikačným programom. Vyčistíme telo od toxických látok. Zmeny budete cítiť už po štyroch dňoch – zlepší sa vám spánok, začnete cítiť pozitívne emócie. Základné potraviny, recepty a princípy si povieme na prvom stretnutí . Následne budeme pokračovať on-line prostredníctvom emailov a uzavretej tajnej FB skupiny.

Na základe diagnostiky podľa konštitučnej mapky, jazyka a dotazníka pripravím každému účastníkovi vyhodnotenie. Na základe tohto vyhodnotenia budete pracovať každý individuálne a budeme prehlbovať vzťah k sebe, svojej sebahodnote, prioritám. Výnimkou nebudú ani potraviny. Každý z nás má rád niečo iné a potraviny si vyberáme intuitívne. Niektoré nám chutia, niektoré naopak nie. Ak sú potraviny v súlade s našou konštitúciou, cítime sa dobre vo všetkých oblastiach. Budeme pracovať najmä na tom, aby sme objavili rovnováhu.

 

V programe budeme pracovať v skupine, aby sme navzájom zdieľali, aj sa  podporovali. Zároveň bude pre každého ušitý na mieru. Aby každý z účastníkov pochopil vzťah s sebe, svojmu telu, vlastnému myšlienkovému svetu a emóciam. Každý z nás je iný, jedinečný a zároveň každý z nás vie, čo je preňho dobré. Žijeme v dobe internetovej a plnej rôznych informácii. Niekedy je ťažko vybrať si správne sám pre seba a zároveň sa pri tom nestratiť. Stravovacích spôsobov a diét je dnes ako húb po daždi. Sama som ich vyskúšala niekoľko. Čudovala som sa prečo nefungujú. Z vlastnej skúsenosti môžem len potvrdiť, že nikdy som sa necítila tak dobre ako teraz. Preto vznikla reštaurácia Alanda, preto sa neustále vzdelávam a preto vznikol tento unikátny program. Počet miest  je obmedzený. Ak vás to zaujalo neváhajte sa čím najskôr prihlásiť.

Pre koho je program  určený:

 • Pre všetkých, ktorým nie je ľahostajné vlastné zdravie. Ak chcete viac poznať seba, naučiť sa dôverovať svojmu telu neváhajte. Naše telo je schopné dokonca sa samé liečiť.
 • Ak túžite zvýšiť svoju sebahodnotu , sebadôveru, rozhodnosť, vôľu, kreativitu, radosť.
 • Ak chcete zmeniť stravovacie návyky a neviete ako začať.
 • Ak sa chcete naučiť nové recepty a zaradiť do jedálnička nové, netradičné potraviny.
 • Ak chcete zlepšiť svoj zdravotný stav a schudnúť.
 • Môžu vstúpiť ženy aj muži.

Budem chcieť od vás aj trochu pohybu, nebude to však nič, čo by ste nezvládli. Na začiatku to bude chcieť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a nebrániť sa ničomu novému. Výsledky však budú stáť za to. Po programe budete mať nie len dobrý pocit, menej pár kíl, vyčistené telo od toxínov, ale aj kus práce na sebe. Naučím vás niekoľko odskúšaných a jednoduchých receptov, tip na detoxikáciu pečene a hrubého čreva. Vypracuje pre vás návod na prípravu jedálnička v jarnom a letnom období + nákupný zoznam.

Ako bude program  prebiehať:

 • Všetci spoločne sa stretneme v reštaurácii Alanda v popoludňajších hodinách. Povieme si trochu teórie k detoxikácii, k stravovaniu podľa ročných období, povieme si niečo o chybách v stravovaní – čo sa doporučuje zaradiť čo najčastejšie a čo vynechať. Dostaneme sa aj do kuchyne, kde si ukážeme niečo najmä z fermentácie – naučím vás výborné fermentované nápoje s použitím tibetskej huby a návod na domáce pickles. Toto v obchode nekúpite. Hneď po prvom stretnutí sa spoločne vrhneme do spoločnej detoxikácie. Ako som spomínala, lepšie sa začnete cítiť už po štyroch dňoch.

 

 • Každý účastník dostane dotazník na vyplnenie a následne si dohodneme individuálne stretnutie. V prípade potreby to môže prebiehať aj cez skype.  Dostanete vyhodnotenie diagnostiky na základe dotazníka, konštitučnej mapky a jazyka. Tu sa už začnete orientovať v potravinách, ktoré sú pre vás vhodné, vo svojom emočnom a myšlienkovom svete. Mapka je úžasný nástroj na to, aby ste to pochopili. Pri induviduálnom stretnutí si upresníme problém, ktorý chceme dostať do rovnováhy a ja vám dám konkrétne úlohy.

 

 • Keďže program trvá päť týždňov – vytvoríme uzavretú skupinu na FB. Tu môžete zdieľať úspechy aj neúspechy. Tu vám budem pridávať jedálničky, konkrétne recepty a úlohy na každý týždeň.

 

 • Posledný týždeň programu bude opäť naživo v Alande. Ukážeme si tipy a triky v kuchyni, naučíme sa pripravovať zdravé dezerty a naučím vás šaláty a dresingy, keďže pôjdeme do leta. Povieme si niečo o letných nástrahách a ako sa im šikovne vyhnúť.

Čo je v cene programu:

 • Dve stretnutia naživo v Alande v trvaní 3,5hod.
 • Konštitučná diagnostika v trvaní 60min. – pre každého individuálne. Môže prebiehať cez skype.
 • Tipy na detoxikáciu pečene a hrubého čreva, ktoré môžete okamžite aplikovať vo svojom živote.
 • Špeciálne recepty na chudnutie – podľa konštitučných tipov.
 • Nápoje a bylinky vhodné pri detoxikácii a chudnutí.
 • Vstup do uzavretej FB skupiny + individuálna emailová podpora odo mňa počas piatich týždňov.
 • Nákupný zoznam.

Mojou úlohou v programe bude doprevádzať a podporovať. Volám sa Alena Dudášová, pred rokom som otvorila v Banskej Bystrici reštauráciu Alanda, kde našim stravníkom veľmi chutí. Strava mi pomohla zbaviť sa únavy, bolestí hlavy, najmä mi však pomohla  v orientácií vo vlastnom emočnom  a myšlienkovom svete. Budeme vychádzať z princípov stravovania podľa piatich elementov, západnej dietetiky a ayurvédy. Budem s vami zdieľať skúsenosti, ktorými som si sama prešla.

Vzdelanie:

Dvojročný koučovací výcvik metódy The Work u L. Novákovej ukončený certifikátom. Bola som prvý certifikovaný sprievodca metódy The Work na Slovensku / 2014-2016/.

Seminár s Byron Katie v Engelbergu /2015/.

Konštitučná dietetika u N. Synčáka /2018/.

Študujem druhý ročník čínskej dietetiky u Moniky Kampošovej.

Kurz Moxovanie pre zdravie a dlhovekosť /2018/.

Ling Shu pulzy u N. Synčáka/2018/.

Škola sebalásky, prijímam svoj strach – on line kurzy u L. Kolaríkovej/2017/.

Ročná škola makrobiotického varenia /2017/.

Cena päťtýždňového programu: 180EUR začíname 26.2.2019 o 17:00hod

V prípade, že vás to zaujalo a potrebujete presne takýto reštart prihlasujte sa prosím na email info@alanda.sk, alebo osobne u nás v reštaurácii. Pre potvrdenie miesta je potrebné uhradiť zálohu vo výške 80eur. Počet miest a kurze je obmedzený.