Jarný reštart/intenzívny štvortýždňový kurz/

Jar je ideálny čas na zmeny, ideálny čas zlepšiť si život novými návykmi, ideálny čas pustiť sa do chudnutia, ale aj upratovania.


  • Chcete začať zdravo jesť a neviete ako na to?
  • Potrebujete sa po zime detox, aby ste sa vyhli jarnej únave?
  • Trápi vás nejaké to kilečko navyše?
  • Nebaví vás už počítať kalórie a večne začínať?
  • Chcete popracovať na sebadôvere?
  • Máte veľa plánov a neviete sa pohnúť z miesta?
  • Chcete vedieť čo je stres a čo vám v živote dokáže spôsobiť?

Ak áno, tak tento kurz je presne pre vás! Naše telo je veľmi múdre, dokáže nám dávať signály, ktoré často prehliadneme, dokáže sa dokonca samé liečiť. To, čo od nás chce je starostlivosť a výživa. V každom ročnom období máme v oslabení iné orgány a potrebujeme sa stravovať tak, aby sme boli v harmónii. Podľa dátumu narodenia vieme určiť vlastnú predispozíciu. To znamená, ktoré orgány máme v oslabení a potrebujeme ich harmonizovať. Vieme dokonca určiť základné povahové vlastnosti, ktoré nám dokážu veľmi pomôcť pri budovaní našich plánov, pri komunikácii s ostatnými, pri nadväzovaní kontaktov, ale aj pri prežívaní našich vlastných emócii. Niekto je viac extrovertný, niekto je radšej sám, niekto rád veci príliš analyzuje a komplikuje a niekto kráča životom ľahko. Úplne najúžasnejšie je na tom to, že sme každý iný. Každý si nesieme v sebe svoju vlastnú múdrosť, všetci si dokážeme odpovedať na svoje vlastné otázky. Často stačí veľmi málo, aby sme tieto dary v sebe objavili. Na tomto kurze nebudeme len variť a jesť, ale každopádne niekde začať musíme. Pôjdeme na to pekne pomaličky krok za krokom.

Čo vás na kurze čaká:


Každý týždeň sa stretneme a povieme si, čo nás počas týždňa čaká. Cez týždeň dostanete konkrétne úlohy, na ktorých budete pracovať. Budeme využívať unikátnu metódu The Work a samozrejme zdravé stravovanie.
Čakajú vás návody na detoxikáciu tela, ale aj mysli. Pozrieme sa na staré obmedzujúce presvedčenia a popracujeme na nových. Naučíte sa zmýšľať šťastnejšie a veselšie, zmeníte pohľad na seba a svoje telo a vaša sebadôvera sa zvýši.
Odľahčíte si jedálniček, naučíme sa nahradiť nevhodné potraviny za nové a samozrejme pridám aj nejaké recepty.
Povieme si aj o bežných potravinách a ich účinkoch na náš organizmus – mäso, mlieko, mliečne výrobky, biela múka, biely cukor.
Zhodíte prebytočné kilá. Tým, že zmeníte jedálniček vaše telo si nájde optimálnu váhu a kilá často idú dole aj u tých, kde sa to dlho nedarilo. Povieme si niečo o elemente zeme, ktorý zohráva pri chudnutí dôležitú úlohu. Element zeme predstavuje z pohľadu orgánov naša slezina – čo miluje a čo naopak neznáša? Kedy má tendenciu k stagnácii a ako ju dokážeme rozhýbať.
Takže máme čo robiť! Je to prvý takýto kurz a verím, že sa po štyroch týždňoch budete vedieť orientovať ako vo svete potravín, tak sami v sebe.

Kde sa stretneme:


Každú stredu v marci, začneme 7.3. a končíme 28.3.2018 od 17:00 – 19:00 hod. v reštaurácii Alanda na Dolnej 9 v Banskej Bystrici. Pôjdeme krok za krokom, budete dostávať konkrétne úlohy a počas týždňa budete mať dostatočný priestor zaradiť zmeny do života.

Kurzom sprevádza:


Alena Dudášová – odovzdá vám skúsenosti z vlastnej kuchyne, ale aj zo skúsenosti s chudnutím. Absolvovala dvojročný výcvik metódou The Work, ktorá je vo svete veľmi obľúbená pre jej jednoduchosť a zároveň praktická na používanie v každodennom živote. Je vhodná úplne pre každého kto má chuť vo svojom živote niečo zmeniť. Momentálne je na dvojročnom štúdiu čínskej dietetiky, ktoré považuje za veľmi komplexné v oblasti stravovania, ale pomáha nám aj pochopiť samých seba prostredníctvom konštitučnej mapky.

Cena kurzu:

2019 marec

V prípade, že vás to zaujalo a potrebujete presne takýto jarný reštart prihlasujte sa prosím na email info@alanda.sk, alebo osobne u nás v reštaurácii. Pre potvrdenie miesta je potrebné uhradiť zálohu vo výške 40eur. Počet miest a kurze je obmedzený.